Зеленський ветував закон щодо інституту старост та нейтральності суддів КСУ

Зеленський ветував закон щодо інституту старост та нейтральності суддів КСУ

Зеленський ветував закон щодо інституту старост та нейтральності суддів КСУ

Закон України (фото: t.me/verkhovnaradaukrainy)

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» (№ 4535), який парламент ухвалив 15 квітня 2021 року.

Як повідомляє пресслужба президента, цей документ спрямований на вдосконалення правового регулювання питань щодо інституту старост та утворення старостинських округів. Водночас документ містить зміни до закону про Конституційний суд України, які не стосуються питань старост.

Зокрема, статтю 11 закону «Про Конституційний суд України» запропоновано викласти у новій редакції, яка не забезпечує додержання принципу політичної нейтральності суддів КС, адже із закону виключаються положення, які фактично розкривають складові такої нейтральності.

Виключення цих положень створює підґрунтя для довільного трактування того, чи відповідає той чи інший кандидат на посаду судді КС вказаним вимогам.

Водночас політична нейтральність – це складова незалежності суддів, яка є невіднятним елементом закріпленого Конституцією України принципу верховенства права (частина перша статті 8 Основного закону). Отже, такі зміни до законодавства порушують Конституцію і принцип незалежності діяльності КС. Враховуючи це, президент  пропонує парламенту виключити із закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» пункт про внесення змін до закону «Про Конституційний суд України», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 15 квітня Верховна Рада ухвалила закон (4535) «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост». Цим законом вдосконалюється правове регулювання інституту старост в Україні.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.