Зеленський підписав закон про «податок на Google»

Зеленський підписав закон про "податок на Google"

Зеленський підписав закон про "податок на Google"

Google Фото: Pexels

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо оподаткування електронних послуг нерезидентів, так званий податок на Google.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Так, 28 червня президент (досьє Володимира Зеленського) підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» № 1525-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 3 червня.

Зазначається, що документ визначає особливий порядок оподаткування податком на додану вартість компаній-нерезидентів, що надають електронні послуги особам, які проживають на території України.

Це дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету від ПДВ. Такі правила оподаткування вже стають звичною практикою в іноземних державах, наприклад у країнах Європейського Союзу, Австралії, Білорусі, Казахстані тощо, — йдеться у повідомленні.

Так, іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, зокрема Facebook, Google, Netflix, будуть зобов’язані зареєструватися платниками податку на додану вартість за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс. Це потрібно, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік.

Нерезиденти складатимуть спрощену звітність в електронній формі державною або англійською мовою.

Водночас від сплати ПДВ звільняються:

  • Операції з постачання послуг з дистанційного навчання через Інтернет, якщо ця мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем.
  • Операції з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет з галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, якщо їхнє проведення та надання не потребує участі людини.

З 1 січня 2022 року скасовується ПДВ при оплаті українськими компаніями послуг з виробництва або розповсюдження реклами за кордоном.

Контекст. Країни Великої сімки погодили глобальний цифровий податок для світових IT-гігантів, а в Україні ж Верховна Рада ухвалила «податку на Google».

Ще на етапі обговорення впровадження податку для транснаціональних IT-корпорацій говорили про ймовірне здорожчання їхніх послуг. Тоді голова фінансового комітету та автор цієї ініціативи Данило Гетманцев відзначив, що припускає здорожчання деяких послуг через новий податок.

Розповідав про наслідки впровадження «податку на Google» і міністр культури Олександр Ткаченко. За його словами, такий податок принесе чималі додаткові кошти бюджету, а от українці від цього жодним чином не постраждають.

Економічний експерт, член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що впровадження «податку на Google» безперечно відіб’ється на українському споживачеві та призведе до здорожчання цифрових послуг.

Читайте також наш матеріал: Глобальний «податок на Google»: чи отримає Україна свою частку

Читайте також

Зеленський підписав закон про "податок на Google"

Зеленський підписав закон про "податок на Google"

Експерт розповів, чи отримає Україна економічну вигоду від "податку на Google"

Зеленський підписав закон про "податок на Google"

Зеленський підписав закон про "податок на Google"

Через законопроєкт "Слуг народу" в Україні можуть зникнути Apple Pay та Google Pay

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.