Зеленський зустрівся з очільницею ОБСЄ

Зеленський зустрівся з очільницею ОБСЄ

Фото: president.gov.ua Володимир Зеленський зустрівся з чинною главою ОБСЄ

Сторони обговорили ситуацію з безпекою на сході і біля кордонів України, а також шляхи зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні.

 

Президент Володимир Зеленський зустрівся з чинною главою ОБСЄ, главою МЗС Швеції Анн Лінде, яка приїхала в Україну з робочим візитом. Про це повідомляє прес-служба ОП у вівторок, 15 червня.

 

«Ми вдруге в цьому році зустрічаємося з Вами в Києві. Важлива поїздка, яку Ви днями здійснили на схід України», — сказав Зеленський.

 

Володимир Зеленський та Анн Лінде обговорили ситуацію з безпекою на сході і біля кордонів України, а також обмінялися думками щодо високого рівня воєнної загрози для України і шляхів зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні.

 

Як нагадав Зеленський, ТКГ має відновити повноцінну роботу. Він також наголосив на важливості здійснення СММ ОБСЄ моніторингу ситуації уздовж тимчасово непідконтрольної частини російсько-українського кордону, в тимчасово анексованому Криму й Азовсько-Чорноморському регіоні.

 

Зеленський подякував шведській стороні за рішення надати для тимчасової демонстрації в Києві оригінал Конституції гетьмана Пилипа Орлика.

 

«Вперше за 300 років цей атрибут нашої державності знову буде в Україні. Це дуже дружній жест Швеції, ми дуже цінуємо», — сказав Зеленський.

 

Нарешті, він наголосив на важливості участі шведської сторони в інавгураційному саміті Кримської платформи на високому рівні.

 

Нагадаємо, раніше глава ОБСЄ приїхала в Маріуполь. Голова ОБСЄ побувала в Маріупольському морському торговельному порту, де її поінформували про стан порту, його проблеми.

 

Також глава ОБСЄ двічі за півроку побувала в Україні через ескалацію ситуації на сході країни. Вона назвала конфлікт на Донбасі однією з найбільших загроз євробезпеці. Також глава ОБСЄ закликала припинити вогонь на Донбасі.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.