Зеленський заявив про несправедливі вимоги МВФ

Зеленський заявив про несправедливі вимоги МВФ

Фото: ajelen.com Переговори України і МВФ про новий транш затягнулися

Не можна порівнювати стратегію поведінки МВФ з Україною з іншими країнами, підкреслив глава держави.

 

Президент Володимир Зеленський підтримує подальшу співпрацю України з Міжнародним валютним фондом, але на особливих умовах. Про це він сказав в інтерв’ю агентствам AFP, Reuters і Associated Press, повідомлено на сайті глави держави в понеділок, 14 червня.

 

 

 

Зеленський нагадав, що Україна знаходиться в стані війни і змушена «по-іншому вибирати» пріоритетні сфери для проведення реформ, тому «несправедливо висувати до нашої країни такі ж вимоги, як до інших держав».

 

«Я вважаю, не можна порівнювати стратегію поведінки МВФ з Україною з іншими країнами. Нашу країну просто не можна ставити в один ряд з іншими. Тому що у нас є ускладненість, тому що йде війна. Тому що витрачаються гроші не на пріоритети з точки зору економіки, а з точки зору безпеки. Спочатку військові, спочатку медицина, потім усе інше», — сказав Президент.

 

Водночас він відзначив, що продовження співпраці з МВФ є важливим для України, тому що до програми Фонду прив’язані інші програми фінансової підтримки.

 

«Тому ми обов’язково зробимо усе, що пообіцяли», — запевнив Зеленський.

 

Минулого тижня повідомлялося, що МВФ заявив про прогрес у переговорах з Україною про програму stand-by. Але тоді у Фонді відзначили, що цього прогресу недостатньо для надання грошей Києву.

 

Водночас у Кабміні розраховують, що переговори з МВФ про новий транш мають завершитися в липні, а гроші надійдуть у вересні.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.