За Байдена проголосувала рекордна кількість виборців в історії США

За Байдена проголосувала рекордна кількість виборців в історії США

Джо Байден і Дональд Трамп (фото: з відкритих джерел)

Кандидат в президенти США від демократичної партії Джо Байден, за попередніми підрахунками, отримав найбільшу кількість голосів на виборах в США за всю історію.

Про це повідомляє The Guardian.

Видання підкреслює, що багато бюлетенів ще не підраховані.

Зазначається, що Байдена підтримали 69 759 833 громадянина США. Ця кількість перевершує попередній рекорд Барака Обами в 2008 році, коли він отримав підтримку 69 498 516 голосів.

Загальна сума голосів, відданих за Байдена, вже більш ніж на 3,9 млн перевищує кількість голосів, які отримала Гілларі Клінтон в 2016 році, коли вона виграла всенародне голосування, але програла президентство Дональду Трампу.

У Трампа наразі — 67 160 663 голоси, також більше, ніж він отримав в 2016 році, і більше, ніж Обама в 2012 році. З тією кількістю голосів, що отримав Трамп за попередніми підрахунками на виборах у 2020 році, він на третьому місці у списку за всю історію США.

Такі показники означають рекордну явку виборців.

Зазначимо, що понад 100 мільйонів американців проголосували на виборах достроково.

Незважаючи на успіх Байдена, результат виборів ще не визначений, оскільки триває підрахунок голосів у кількох ключових штатах.

Нагадаємо, що в США діє непряма система виборів, тому переможця визначають не за результатом волевиявлення більшості громадян, а голосуванням делегатів від кожного штату.

Воно пройде через 41 день після загальних виборів — 14 грудня 2020 року. Офіційне оголошення переможця відбудеться 6 січня 2021 року.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.