У Шмигаля обіцяють потроїти доходи українців

У Шмигаля обіцяють потроїти доходи українців

Фото: Getty Images У Кабміні планують за дев’ять років потроїти доходи громадян

Кабмін планує, що до 2030 року ВВП в міжнародній валюті зросте до 450 млрд доларів і вище в порівнянні з 154 млрд доларів торік.

До 2030 року ВВП України зросте до 450 млрд доларів і вище, що передбачено планом Національної економічної стратегії, яку три місяці тому затвердив уряд. Про це заявив радник прем’єр-міністра України, виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап в ефірі телеканалу Дом.

Він зазначив, що стратегія повинна виходити щорічно на 7% зростання реального ВВП, при цьому номінально він буде вищим.

«Він більше 10% зараз. Уряд вже заклав у бюджет вихід на 5% в найближчі роки, і далі цей показник треба покращувати. Його щорічно оновлюють. Тобто ті інструменти, які вже впроваджені, вони вже дають 5%, а щоб ми отримали 7% зростання, нам необхідно розширити функціонал економічних стимулів, які застосовуються», — сказав радник Шмигаля.

За його словами, все це реалістично.

«На виході ми повинні за 10 років подвоїти реальний ВВП України, подвоїти той обсяг продуктів і сервісів, який наша країна генерує. Це означає, що номінальний ВВП в міжнародній валюті зросте до 450 млрд доларів і вище в порівнянні з 154 млрд доларів торік. Ми говоримо про потроєння доходів кожного з нас, для кожного громадянина», — додав Криволап.

За його інформацією, зазвичай країни, які збільшували ВВП, в 3,5 рази збільшували витрати на медицину і соціальне забезпечення.

Раніше повідомлялося, що спад економіки України різко сповільнився. Якщо за підсумками трьох місяців поточного року падіння ВВП становило 2%, то після чотирьох місяців — всього 0,2%.

Зазначимо, економіка України знижувалася п’ять кварталів поспіль. Скорочення почалося на початку минулого року. За підсумками 2020 року падіння склало 4%. А в першому кварталі 2021 року зафіксовано падіння на 2%.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.