У Києво-Печерській лаврі заявили про аварійну ситуацію в печерах

У Києво-Печерській лаврі заявили про аварійну ситуацію в печерах

Фото: УПЦ МП Ближні або Антонієві печери — комплекс підземних печер у Києво-Печерській лаврі

У разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів Ближніх печер Києво-Печерської лаври.

 

Настоятель Києво-Печерської Лаври Павло (Лебідь) написав листа прем’єр-міністру Денису Шмигалю з проханням розглянути можливість виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для проведення невідкладних протиаварійних робіт у лабіринтах Ближніх печер. Про це йдеться в повідомленні центру інформації УПЦ МП у Facebook у понеділок, 5 липня.

 

 

Зазначено, що у разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів Ближніх печер Києво-Печерської лаври, що може призвести до людських жертв, відзначається в листі.

 

Намісник лаври просить допомогти зберегти пам’ятник архітектури національного значення — Лабіринти Ближніх печер (корпус №90), який є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

«Останнім часом збільшився рівень зволоженості грунтів. У разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів печер, що може призвести до непоправних втрат і людських жертв», — йдеться в повідомленні.

 

У листі настоятеля лаври повідомляється, що внаслідок природних і техногенних факторів гідрологічні умови аварійних ділянок у лабіринті печер залишаються складними. Це дуже скоро може призвести до подальшого розвитку небезпечних і негативних гідрологічних процесів.

 

«Багаторічна амортизація і незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також весняне сніготанення призводять до насичення водоносного горизонту над печерами і підтоплення печерного комплексу. Постійний моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер свідчить про те, що рівень зволоженості грунтів, де розташований пам’ятник, останнім часом істотно збільшився. За результатами неодноразово скликаних комісій техніко-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) щодо стану аварійних ділянок печер, ситуація визначена як надзвичайна регіонального масштабу», — повідомив митрополит Павло.

 

Він нагадав, що зазначені ділянки задіяні в паломницькому маршруті. А це означає, що «в разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів печер, що може призвести до непоправних втрат і людських жертв».

 

У зв’язку зі сформованою ситуацією митрополит Павло попросить Дениса Шмигаля розглянути можливість виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для проведення невідкладних протиаварійних робіт, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації національного масштабу, а також видати відповідні доручення Мінекономіки та Мінфіну.

 

Ближні або Антонієві печери — комплекс підземних печер у Києво-Печерській лаврі. Ширина печер — 1,5 метра, висота — 2,5 метра. Загальна довжина підземних коридорів Ближніх печер становить 383 метри.

 

Печери складаються з трьох вулиць, пов’язаних між собою переходами. Головна вулиця — Печерна, до якої примикає найдавніша в Ближніх печерах церква Введення Богородиці в Храм. Ще одне з найдавніших відгалужень у Ближніх печерах веде до так званої «загальної трапезної» печерських отців, де при преподобному Антонії братія збиралася на спільну трапезу. У печерах збереглася велика кількість житлових келій. Поховання преподобного Антонія розташоване в закритому завалом відгалуженні печер навпроти церкви в його честь, побудованої в кінці XVI — початку XVII століття.

 

Раніше ДБР провело обшуки в двох департаментах КМДА через будівництво біля Києво-Печерської лаври. Чиновників підозрюють у тому, що вони не зупинили будівництво незаконного шестиповерхового офісного будинку.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.