УЄФА вимагає прибрати з футбольної форми українців напис «Героям слава!»

УЄФА вимагає прибрати з футбольної форми українців напис "Героям слава!"

Новий дизайн форми української збірної (фото: Андрій Павелко / Facebook)

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА), на вимогу Росії, переглянула дизайн форми української збірної і вимагає прибрати звідти напис «Героям слава!», оскільки, на їхню думку, у поєднанні з гаслом «Слава Україні!» він є політичним і «має історичний і мілітаристський підтекст».

Про це йдеться у заяві УЄФА, оприлюдненій сьогодні, 10 червня.

Після висловленої стурбованості з боку Російського футбольного союзу УЄФА підтвердив свою позицію щодо елемента дизайну на передній частині футболки національної збірної України (карта України). У резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН, яка була схвалена членами-державами, визнані територіальні межі, які зображені на формі національної збірної.

З цієї причини УЄФА не вимагає яких-небудь змін цього елемента дизайну, оскільки він відповідає критеріями, викладеними в статті 12 правил УЄФА про екіпіровку.

УЄФА також підтверджує, що слоган «Слава Україні» на зовнішній стороні футболки був затверджений в 2018 році. УЄФА вважає, що він відповідає статтям 13 і 19 регламенту УЄФА про екіпіровку. Сам по собі цей слоган може розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнонаціонального значення і, отже, може бути присутнім на футболці збірної України.

 УЄФА уважно вивчив недавно доданий на новий комплект форми слоган «Героям слава», який був представлений на ознайомлення в УЄФА, і затверджений в грудні 2020 року. Однак в той час не розглядалася взаємозв’язок між двома фразами. Після подальшого аналізу було прийнято рішення, що конкретне поєднання двох фраз вважається виключно політичним за своєю природою, має історичний і мілітаристський підтекст. Тому слоган повинен бути вилучений, щоб екіпірування могла використовуватися на матчах під егідою УЄФА відповідно до статті 5 регламенту УЄФА про екіпіровку, — йдеться у заяві.

Читайте також

УЄФА вимагає прибрати з футбольної форми українців напис "Героям слава!"

Зеленському вручили скандальну футбольну форму: видали 95 номер

УЄФА вимагає прибрати з футбольної форми українців напис "Героям слава!"

Крим та "Слава Україні": Росія обурилася новою формою української збірної з футболу

Своєю чергою Асоціація футболу України зараз веде переговори з УЄФА. УАФ намагається залишити слоган» Героям слава» на формі збірної України, який раніше заборонив УЄФА. Про це повідомило AFP.

Україна веде переговори з УЄФА про скасування рішення за формою до Євро-2020″, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, українці презентували оновлену форму збірної України. На передній частині футболки зображена територія країни з гербом України, на задній стороні нанесено привітання» Слава Україні», а на комірах зсередини відповідь на нього»Героям слава».

Ця форма викликала обурення у РФ, яке вилилося в скаргу Російського футбольного союзу в УЄФА. Після неї УЄФА оновило вимоги до форми української збірної.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.