Тупицький видав розпорядження через указ Зеленського

Тупицький видав розпорядження через указ Зеленського

Фото: korrespondent.net

Звільнений Президентом глава КСУ заявив, що порядок відставки суддів КСУ визначається Конституцією, і видав доручення співробітникам Конституційного Суду.

 

Олександр Тупицький у п’ятницю, 2 квітня, підписав розпорядження, у якому, по суті, заявив про незаконність указу Президента Володимира Зеленського про скасування призначення Тупицького суддею Конституційного Суду. Відповідний документ опублікувало видання ZN.UA.

 

Перший пункт документа — це звернення до заступника голови КСУ Сергія Головатого:

 

«Заступнику голови Конституційного Суду України Головатому С.П. з метою попередження внесення дестабілізації в діяльність Конституційного Суду України негайно припинити здійснювати дії, що виходять за межі повноважень, визначених розпорядженням голови Конституційного Суду України від 21 грудня 2020 №81/01/2020-ОД, від 9 лютого 2021 №5/01/2021-ОД».

 

При цьому Тупицький зазначає, що на період дистанційної роботи його повноваження не передаються заступнику голови КСУ. Тупицький також попереджає про кримінальну відповідальність за «привласнення повноважень».

 

Видання з посиланням на джерела в КСУ зазначає, що Головатий напередодні видання указу Президента про звільнення Тупицького був на Банковій. Деякі приписують ідею документа саме йому.

 

Також Тупицький вимагає від усіх суддів і співробітників КСУ діяти виключно в рамках законодавства, повідомляти йому про всі протиправні доручення і погрози, якщо такі надходитимуть.

 

Як зазначає ZN.UA, видання такого документа є спробою Тупицького взяти під контроль процеси, що відбуваються в КСУ, а також відповісти на сумніви щодо легітимності Тупицького серед суддів.

 

 

 

Як повідомлялося, 27 березня Зеленський видав указ, яким скасував укази колишнього президента Віктора Януковича про призначення Тупицького і Касмініна суддями Конституційного Суду. Після цього у Зеленського заявили, що Тупицький вже не очолює КСУ.

 

У відповідь на це Тупицький скликає на 12 квітня спеціальне засідання КСУ. Також у понеділок стало відомо, що він оскаржив у Верховному Суді указ Зеленського.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.