Співробітниця інституту біотехнологій у Києві викрала небезпечні штами віру

Співробітниця інституту біотехнологій у Києві викрала небезпечні штами віру

Жінка мала намір продати зразки небезпечного пташиного вірусу

Жінка перед звільненням винесла з інституту небезпечні штами вірусів і зберігала їх вдома в холодильнику.

 

Колишня співробітниця Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів привласнила флакони зі штамами вірусу особливо небезпечного захворювання, які мала намір надалі збути. Про це в четвер, 10 червня, повідомляє Офіс генерального прокурора України.

 

«Колишня співробітниця інституту, будучи відповідальною за підтримання виробничих і контрольних штамів вірусів, які зберігаються в Національному центрі штамів мікроорганізмів України, маючи доступ до них, привласнила небезпечні штами вірусів, які визначаються як збудники заразних хвороб тварин і можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів. Вона винесла з приміщення інституту флакони зі штамом вірусу особливо небезпечної хвороби — ньюкаслської хвороби птиці», — йдеться в повідомленні.

 

Відзначається, що для приховування злочину, завсектором порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, навмисне зменшуючи кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу — зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу, не повертала їх у сховище мікроорганізмів, а частину новоствореного матеріалу привласнювала.

 

«Зазначені штами вірусу підозрювана незаконно зберігала з метою подальшого збуту за місцем свого проживання в холодильнику, де вони були виявлені під час обшуку. Своїми діями колишня співробітниця завдала шкоди Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів», — підкреслюють в Офісі генпрокурора.

 

Жінці повідомили про підозру за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, зараз вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

 

Раніше повідомлялося, що в Росії після виключення з партії екс-депутат вкрав стадо корів.

А у Великій Британії викрали найбільшого кролика у світі. Його господиня Аннет Едвардс готова віддати 1000 фунтів стерлінгів, аби повернути вихованця додому.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.