Силовики пояснили обшуки в офісах Медведчука

Силовики пояснили обшуки в офісах Медведчука

Силовики пояснили обшуки в офісах Медведчука

Обшуки в офісах Медведчука Фото: СБУ

Служба безпеки України пояснила обшуки в офісах лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука.

За даними СБУ, слідчі продовжують досудове розслідування щодо дій представників громадської організації «Український Вибір».

Вони обґрунтовано підозрюються у сприянні у 2014 році проведенню незаконного референдуму і виборів у тимчасово анексованих АР Крим та Севастополі, — зазначили в СБУ.

Встановлено, що учасники ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір» під час анексії півострова та надалі активно підтримували окупаційні органи влади.

В СБУ зазначають, що вони стали представниками незаконних виборчих комісій і дільниць, брали участь у діяльності незаконного збройного формування «Самооборона Криму».

Читайте також

Силовики пояснили обшуки в офісах Медведчука

Силовики пояснили обшуки в офісах Медведчука

СБУ обшукала мережу автозаправок, яку пов`язують з Медведчуком

Силовики пояснили обшуки в офісах Медведчука

Силовики пояснили обшуки в офісах Медведчука

Досьє

Медведчук Віктор

Учасники НЗФ здійснювали незаконне переслідування українських активістів, захоплення адміністративних будівель органів влади України. Організатори ГО імітували ліквідацію 210 осередків, які знаходились на півострові. Проте жодних документів до Мінюсту України не подавалось. Організація продовжувала проводити у Криму діяльність на шкоду державній безпеці України, — йдеться у повідомленні.

Силовики зазначають, що у 2017 році припинення діяльності осередків «Українського вибору» у Криму було оформлено згідно з чинним українським законодавством. За версією слідства, ці факти можуть свідчити про створення уявної непричетності керівництва ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – Право народу» до протиправної діяльності її осередків на території АР Крим.

Натомість під час досудового розслідування слідчі СБУ отримали беззаперечні докази, що керівництво і представники ГО брали участь в організації та проведенні незаконного референдуму і незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя після тимчасової анексії півострова РФ. За попередньою версією слідства, вони також причетні до вчинення інших злочинних дій, — кажуть в СБУ.

Слідчі СБ України проводять слідчі дії у межах розпочатого кримінального провадження за ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення учасникам про підозри за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст 111 (державна зрада).

Викриття проводилось під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим та м. Севастополь.

Нагадаємо, 25 березня Служба безпеки України провела обшуки в офісах всеукраїнського громадського руху «Український вибір — Право народу», лідером якої є керівник ОПЗЖ Віктор Медведчук.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.