Ще одну столичну садибу мають намір віддати під офіси — Олена Терещенко

Ще одну столичну садибу мають намір віддати під офіси - Олена Терещенко

Фото: kiev-foto Садибу Терещенків мають намір переробити під офісний центр

У 1998 році будівлю взяли на облік як недавно виявлений пам’ятник архітектури. До 2007 року вона була в комунальній власності.

 

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації в березні дозволив реконструкцію 150-річної садиби Терещенків, яка розміщена на бул. Шевченка, 34. Про це в п’ятницю, 9 липня, на своїй сторінці у Facebook повідомила екс-депутат Олена Терещенко, чоловік якої Мішель Терещенко — нащадок власника садиби.

 

За її словами, проект перебудови передбачає надбудову на будівлі і її реконструкцію під офісний центр.

 

«Злочинний проект забороненої законодавством перебудови безцінного пам’ятника архітектури, який передбачає надбудову і перебудову існуючих будівель садиби під офісний центр, в результаті якої ця перлина архітектури роботи Краузе повністю втратить свою автентичність. Тобто чиновниками КМДА узгоджені знищення Садиби Терещенка», — пише Терещенко.

 

Як у свою чергу, пишуть Схеми, будівля знаходиться у власності ТОВ Центрелеватормлинбуд. Один з бенефіціарів компанії — Тимур Міндіч, бізнес-партнер Ігоря Коломойського.

 

За даними Схем, в 2004 році Київ оголосив конкурс для інвесторів будівлі, щоб її реставрувати. У конкурсі перемогло ПАТ Укрнафта, яке передало свої права на будівлю Центрелеватормлинбуду, якого раніше не допустили до конкурсу. На сьогодні реставрацію будівлі ще не провели. Будинок зараз у незадовільному стані.

 

Будинок на Тараса Шевченка, 34/11, побудували в 1874-1875 роках у стилі еклектики і неоготики. Біля садиби є двоповерховий дворовий флігель. Майже 40 років тут жила родина підприємців і меценатів Терещенків.

 

Нагадаємо, в центрі Києва знесли історичну будівлю — Прибутковий будинок Уткіна, за фактом самовільного демонтажу будинку столична прокуратура почала кримінальне провадження.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.