Пуск ПП-2: США шукають варіанти підтримки України

Пуск ПП-2: США шукають варіанти підтримки України

Ентоні Блінкен озвучив позицію США щодо закінчення будівництва Північного потоку — 2

У Держдепі вивчають, які дії будуть найбільш ефективними для захисту України та інших причетних країн.

 

У Вашингтоні вивчають варіанти дій для підтримки України після запуску російського газопроводу. Про це заявив держсекретар США Етоній Блінкен у вівторок, 8 червня, під час виступу на слуханнях комітету з асигнувань Сенату.

 

Блінкен визнав, що завершення будівництва російського газопроводу вже фактично вирішено.

 

«Реальність полягає в тому, що фізичне завершення (будівництва, — ред.) газопроводу було фактично вирішеною справою. Питання на майбутнє зводиться до того, що є найбільш ефективними нашими діями, щоб підтримати інтереси України та інших причетних країн, а також наші власні інтереси», — сказав глава Держдепу США.

 

Блінкен також напередодні повідомив, що США і Німеччина ведуть переговори про можливі компенсації Україні після запуску Північного потоку. Вашингтон не хоче дозволити Росії використовувати транзит газу через Україну як зброю.

 

Нагадаємо, сьогодні в Міненерго заявили, що одним із способів зберегти використання української ГТС є створення газового консорціуму з європейськими та американськими компаніями.

 

Раніше президент України Володимир Зеленський висловив переконання, що Росія повністю припинить транзит газу через Україну після запуску газопроводу Північний потік-2.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.