Провідні сайти по всьому світу випадково «вимкнув» один користувач Fastly

Провідні сайти по всьому світу випадково "вимкнув" один користувач Fastly

айті, комп’ютер Фото: ThisIsEngineering з Pexels

Один з найсерйозніших в історії інтернету збій, що стався 8 червня, викликала помилка в програмному забезпеченні американського провайдера послуг щодо «хмарного доступу» Fastly.

Як пише BBC, безліч інтернет-сайтів по всьому світу, включаючи британський уряд, провідні ЗМІ, стали недоступні або працювали з перебоями через те, що якийсь користувач, не здогадуючись про наслідки, змінив налаштування, активувавши тим самим глобальний системний збій.

Сервери Fastly розташовуються в стратегічних точках по всьому світу, щоб її клієнти могли зберігати свої дані ближче до кінцевих споживачів. Однак один з користувачів, спробувавши цілком легально змінити системні настройки, мимоволі активував помилку в оновленому двома тижнями раніше програмному забезпеченні, яка до пори залишалася непоміченою. Це і «поклало» сайти по всьому світу.

У заяві компанії, опублікованій за підсумками розгляду, зазначається, що оновлення з помилкою було завантажене в середині травня.

Фахівці Fastly швидко ліквідували проблему, але протягом 49 хвилин залишалися недоступними найважливіші сайти, включаючи офіційний сайт британського уряду, інтернет-версії New York Times, Wall Street Journal, CNN, Bloomberg News, Financial Times і Guardian, найбільшу торгову площадку Amazon, музичний портал Spotify, мовні служби BBC та інші сервіси. Постраждало близько 85% трафіку, що йде через сервери компанії Fastly. При спробі зайти на той чи інший сайт з’являлося повідомлення про помилку, — йдеться у повідомленні.

Провідний технічний спеціаліст Fastly Нік Рокуелл зазначив, що відключення було «масштабним і жорстким». Також у компанії визнали, що проблему можна було передбачити заздалегідь.

Fastly заявила, що усунули проблему протягом 50 хвилин.

Компанія почала тотальну перевірку своєї мережі на наявність помилок і пообіцяла пізніше опублікувати доповідь про те, як саме вона долала збій і чому помилку не знайшли під час попереднього тестування.

Нагадаємо, 8 червня сайти відомих ЗМІ, включаючи Financial Times, New York Times, Bloomberg News, не працювали якийсь час через збій інфраструктури.

Читайте також

Провідні сайти по всьому світу випадково "вимкнув" один користувач Fastly

В Instagram, Whatsapp і Facebook стався збій

Провідні сайти по всьому світу випадково "вимкнув" один користувач Fastly

В застосунку "Дія" стався технічний збій

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.