Посол Ізраїлю засумнівався, що Голодомор — геноцид українців

Посол Ізраїлю засумнівався, що Голодомор - геноцид українців

Фото: Скриншот Йоель Ліон вважає, що Голодомор — це соціоцид

Євреї не тільки вмирали від голоду, як і українці, але їх іноді ще й робили винними в організації Голодомору, відзначив Йоель Ліон.

 

Голодомор в Україні більше підходить під визначення соціоциду, а не геноциду, бо його застосували проти частини суспільства, а не українців як народу. Про це сказав посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон в інтерв’ю проекту Kyiv not Kiev.

 

 

 

«Справа в тому, що багато євреїв також померли. Тому для нас дуже важко сказати, що це був геноцид проти українського народу», — сказав він.

 

За його словами, євреї не тільки вмирали від голоду, як і українці, але їх іноді ще й робили винними в організації Голодомору.

 

«Запитайте будь-якого українця — Голодомор був проти українського народу. На цьому все. Він не був проти українців з точки зору багатьох людей в Ізраїлі. Він був проти частини суспільства. Це був не геноцид, а соціоцид, що є великою різницею», — підкреслив Ліон.

 

Водночас посол додав, що Голодомор був жахливою трагедією українського народу, Ізраїль співчуває Україні.

 

«Ми не говоримо, що нічого не сталося. Авжеж, сталося. Мільйони людей померли через це», — резюмував він.

 

Відомо, що Ізраїль утримується та не визнає Голодомор геноцидом, але водночас вказує, що це питання треба вирішувати фахівцям, а не політикам.

 

Нагадаємо, в ХХ столітті Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Лише після оголошення незалежності України почали розслідувати масштаби найбільшого Голодомору 1932-1933 років. За різними оцінками, тоді загинули близько 4,5 млн українців.

 

Геноцидом Голодомор 1932-1933 років, крім України, визнали ще 17 країн.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.