Польща полегшить іноземцям пошук роботи

Польща полегшить іноземцям пошук роботи

Фото з відкритих джерел

Польські роботодавці дуже позитивно оцінюють працівників з України

Уряд Польщі хоче полегшити іноземцям пошук роботи в країні, особливо в тих професіях, де не вистачає робочої сили. Про це повідомляє польське видання Dziennik.pl з посиланням на заступника міністра розвитку, праці та технологій Польщі Івону Міхалек.

«Ми хочемо, щоб іноземці могли легко приїхати до Польщі, почати тут працювати, особливо в тих професіях, де нам не вистачає робочої сили», – сказала вона.

Зараз законодавчі зміни про працевлаштування іноземців перебувають на стадії розробки.

Планується підвищити роль центрів працевлаштування в процесі видачі дозволів на роботу іноземцям, скоротити час, необхідний для отримання дозволу, і скоротити інші формальності. Процедури, пов’язані з отриманням дозволу на роботу для іноземців, будуть повністю цифровими. Паралельно ведеться робота над новою міграційною політикою країни.

«Є великий попит з боку роботодавців на співробітників з-за кордону. Щотижня я чую від підприємців, що у них мало робочих рук не тільки в таких галузях, як торгівля чи послуги, але і в інших областях, таких як інформаційно-комунікаційні технології», – сказала Міхалек.

Вона зазначила, що роботодавці дуже позитивно оцінюють працівників з України та Білорусі.

До слова, Польща заявила про брак українських робітників на сезонних роботах. Найбільший брак відчувають підприємства у галузях сільського господарства та готельно-ресторанного бізнесу.

Додамо, що днями прикордонники втретє затримали поляка, який хотів збирати полуницю в Україні. З початку 2021 його вже затримували прикордонники Львівського та Чопського загонів. Поляка доставили до прикордонного підрозділу для складання протоколу. Його подальшу долю вирішуватиме суд.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.