Полетіли голови. Кадрові ротації при владі

Полетіли голови. Кадрові ротації при владі

Фото: УП Трофімов — перший на вихід з ОП

Президент Володимир Зеленський звільнив першого заступника голови Офісу президента Сергія Трофімова, також у відставку відправлять голів трьох областей.

 

Місцеві вибори пройшли, настав час підбивати кадрові висновки за їхніми результатами. Президент Володимир Зеленський ще до виборів обіцяв, що «голови полетять». І перші перестановки вже відбулися. Торкнулися вони Офісу президента і голів ОДА.

 

Корреспондент.net розбирався в кадрових пертурбаціях.

 

 

Мінус Трофімов

 

Зеленський звільнив Сергія Трофімова з посади першого заступника керівника Офісу президента і призначив його своїм позаштатним радником.

 

Трофімов — давній знайомий і партнер Володимира Зеленського, вважався одним з представників найближчого оточення президента. З 2007 року він був виконавчим продюсером студії Квартал 95 і курирував кіновиробництво. В ОП колишній продюсер відповідав за комунікацію з регіонами, і ця сфера була однією з найпроблемніших на Банковій.

 

Показова історія з мером Черкас Анатолієм Бондаренком, з якої, власне, і почалася фаза неприкритої війни центру і регіонів. Після того, як президент Зеленський публічно передав «привіт» Бондаренку за те, що той вирішив послабити карантин у Черкасах, мер опублікував повідомлення з погрозами нібито від Трофімова. Перший заступник голови ОП назвав це фейком, чи пранкерством, стверджуючи, що він Бондаренкові нічого не писав, але скандал вийшов гучним.

 

При цьому Трофімов в інтерв’ю публічно заявляв про свою готовність очолити Офіс президента. Але замість цього він тепер переведений у «почесне заслання» — у позаштатні радники глави держави.

 

На Банковій визнали, що позбувся своєї посади Трофімов через проблеми з регіонами.

 

«Причини очевидні. І тут немає ніякої прихованої інтриги. У нас же накопичилися певні недоопрацювання в регіональній модерації, частина з яких негативно відбилася на комунікаціях Офісу і місцевих органів влади», — пояснив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

 

Він також додав, що Трофімов «дещо м’якуватий для того, щоб жорстко модерувати регіональні історії».

 

Подоляк відзначив, що, тим не менш, Трофімов залишається в команді на посаді радника президента, а коло його компетенцій і відповідальності «прямо зараз остаточно визначається».

 

 

Чистки губернаторів

 

Кабінет міністрів погодив звільнення голів Івано-Франківської, Одеської та Сумської обласних державних адміністрацій — Віталія Федорова, Максима Куцого і Романа Грищенка.

 

Тут теж могли позначитися підсумки виборів. Наприклад, результат Слуги народу на виборах в Одеську обласну раду — 17,48% голосів і друге місце після ОПЗЖ, а на парламентських виборах 2019 року в «слуг» у регіоні було майже 45%.

 

Куцого постійно супроводжували скандали. Наприклад, на його каденцію припала епопея зі зняттям з мілини танкера Delfi. Причому дедлайну, озвученого губернатором, так і не дотримали.

 

У цілому голову Одеської ОДА вже давно називали кандидатом на звільнення.

 

 

Зона ризику

 

Давно чекають експерти і ротацію в уряді. У Раді вже є постанова про звільнення Ігоря Петрашка. Але, на думку політолога Володимира Фесенка, зараз владі буде зовсім не до змін у Кабміні.

 

«В умовах сплеску епідемії і гострого політичного протистояння навколо Конституційного суду ймовірність відставки уряду в цілому різко знижується як мінімум на найближчу перспективу. А ось відставка (точніше, звільнення) окремих міністрів залишається актуальною темою, але, швидше за все, уже після хоча б часткового врегулювання конфлікту між президентом і Конституційним судом», — вважає Фесенко.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.