Підсумки виборів не підлягають сумніву — КВУ

Підсумки виборів не підлягають сумніву - КВУ

Державою не передбачено поріг кількості виборців

Низька явка виборців не є приводом для визнання виборів такими, що не відбулися, підкреслив глава Комітету виборців України.

 

Результати місцевих виборів неможливо поставити під сумнів, а саме голосування буде визнаним дійсним, незважаючи на низьку явку. Про це в неділю, 25 жовтня, заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, повідомило агентство РБК-Україна.

 

«Загалом — ні. Це неможливо (щоб вибори визнали недійсними — ред.), але там є певні моменти щодо окремих дільниць, відсоток зіпсованих бюлетенів. Це треба дивитися», — зазначив Кошель.

 

При цьому глава КВУ підкреслив, що оскільки державою не передбачено порогу кількості виборців, то навіть якби голосувати прийшла одна людина — і місцеві, і загальнонаціональні вибори були б оголошені такими, що відбулися.

 

Нагадаємо, в Україні пройшли місцеві вибори. За даними Громадянської мережі ОПОРА, на 20:00 явка склала майже 36% — це на 10% менше, ніж на місцевих виборах у 2015 році.

 

У свою чергу, в ЦВК заявили, що зможуть оприлюднити інформацію щодо явки тільки після надходження відповідної інформації від органів ведення Державного реєстру виборців та подальшої її обробки й узагальнення.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.