МЗС викликало посла Угорщини «на килим»

МЗС викликало посла Угорщини "на килим"

Фото: radiosvoboda.org У МЗС України викликали угорського посла

У Києві протестують проти втручання Будапешта в місцеві вибори в Україні. Про це в МЗС будуть говорити з угорським послом.

 

Міністерство закордонних справ України в понеділок, 26 жовтня, викликало посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто для вручення йому ноти протесту. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на прес-службу МЗС.

 

Відзначається, що нота протесту була вручена у зв’язку з фактами політичної агітації угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України 25 жовтня 2020 року.

 

«Угорському дипломату доведена позиція МЗС про неприпустимість винесення в публічний простір заяв офіційними особами Угорщини, особливо в день виборів, з закликами до громадян України угорського походження голосувати за Партію угорців — Товариство угорської культури Закарпаття», — повідомили в міністерстві.

 

Як підкреслили в МЗС, такі дії угорських чиновників суперечать українському законодавству, яке забороняє іноземцям брати участь у передвиборній агітації.

 

Міністерство закликало угорську сторону поважати законодавство України і не робити кроків, які свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України і не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин, заявили в МЗС.

 

Нагадаємо, раніше в українському МЗС заявили, що Угорщина вдалася до прямої агітації за Партію угорців України (Товариство угорської культури Закарпаття), чим нахабно підтвердила своє пряме втручання у внутрішні справи України.

 

Пізніше стало відомо, що партія, за яку агітувало МЗС Угорщини, пройшла до міськради.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.