Кулеба: Дати отримання вакцин від ЄС зсуваються

Кулеба: Дати отримання вакцин від ЄС зсуваються

У Європі поки немає надлишків вакцин, і невідомо, коли з’являться

Україна розраховує отримати надлишки вакцин від коронавірусу, але в Європі поставки йдуть не за графіком.

 

Через затримки з поставками вакцин від коронавірусу в країни Євросоюзу терміни передачі їхніх надлишків Україні також відкладаються. Про це у вівторок, 16 березня, заявив глава МЗС Дмитро Кулеба під час прес-конференції з колегою зі Словенії Анже Лоґаром.

 

«У нас з минулого року є переговори і домовленості з деякими країнами ЄС про те, що вони поділяться з Україною вакциною, і конкретні домовленості були досягнуті. Але графік поставок вакцин у самі країни ЄС був, по суті, зірваний, і посунулися дати, коли ці країни можуть поділитися з нами залишками вакцини», — сказав Кулеба.

 

Він додав, що отримання надлишкових доз вакцини від європейських держав — лише один з потенційних каналів поставки вакцини, а Україна фокусується на контрактах з безпосередніми виробниками.

 

Також Кулеба заявив, що Україна виступає за лібералізацію ринку вакцин.

 

«Ми підтримуємо якомога ширший доступ громадян до якісних вакцин, незважаючи на те, яка компанія їх виробила. Винятком є ​​лише російська вакцина Спутник, оскільки Росія перетворила її на гібридну зброю і інструмент політичного впливу», — заявив міністр.

 

Як відомо, поки Україна отримала лише одну партію вакцин індійського виробництва CoviShield, яка є копією AstraZeneca, використання якої призупиняють чимдалі більше країн. Другу партію CoviShield МОЗ очікує до кінця березня.

 

Тим часом міністр охорони здоров’я України Максим Степанов не бачить причин відмовлятися від вакцини AstraZeneca / CoviShield. Степанов заявив, що ніяких побічних ефектів від використання вакцини в Україні, які могли б привести до зупинки її використання, не спостерігалося.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.