Кандидати витратили на рекламу у Facebook орієнтовно 2,6 млн доларів — ОПОРА

Кандидати витратили на рекламу у Facebook орієнтовно 2,6 млн доларів - ОПОРА

Фото: Блог LiveTex

За час передвиборчої кампанії українські політики та політичні партії витратили на рекламу в Facebook орієнтовно 2,6 млн доларів (близько 70 млн грн).

Про це свідчать результати дослідження громадянської мережі «ОПОРА».

Роль інтернету та соціальних мереж стала визначальною в розрізі типів агітації, якими найбільше послуговувалися субєкти виборчого процесу. За підрахунками ОПОРИ, в період виборчої кампанії політичні сили та кандидати на посади різних рівнів витратили на рекламу у Facebook орієнтовно 2,6 млн доларів (близько 70 млн грн), — повідомили в організації.

Порівняно з останніми парламентськими виборами, кількість опублікованих рекламних оголошень у соціальній мережі Facebook зросла майже удвічі.

Кандидати витратили на рекламу у Facebook орієнтовно 2,6 млн доларів - ОПОРА

Витрати партій на виборах Фото: ОПОРА

Неконтрольоване поширення дезінформації, фейкових громадських опитувань, брудної агітації є ключовими викликами агітаційної кампанії в інтернеті. А неконтрольований характер фінансових витрат на агітацію в інтернеті провокує зростання політичної корупції, — зазначають в «ОПОРІ».

За інформацією громадянської мережі, у порівнянні з позачерговими виборами народних депутатів, кількість опублікованих рекламних оголошень у соціальній мережі Facebook зросла майже удвічі. Так, протягом лише 44 днів, починаючи з 5 вересня по 19 жовтня, у Facebook було опубліковано 86 964 рекламних оголошень політичного змісту.

Загалом, після старту передвиборчої кампанії 5 вересня і до 16 жовтня ОПОРА виявила 6 220 унікальних сторінок, що поширювали політичну рекламу в соціальній мережі Facebook.

З наближенням до дня голосування активність політичних сил у соціальній мережі Facebook поступово зростала. Так, кількість активних рекламних оголошень та загальна вартість витрачених грошей на їх публікацію зросла у 6 разів, у порівнянні з початком офіційної виборчої кампанії. Якщо на початку виборчої кампанії в сумі по Україні політичні сили щодня витрачали менше 30 тисяч доларів на рекламу у соцмережах, то 17 жовтня такі витрати склали понад 150 тисяч доларів, — зазначають в ОПОРІ.

З моменту старту офіційної частини місцевих виборів передвиборчої кампанії 5 вересня найбільше грошей теж витратили політичні партії.

За період моніторингу ми зафіксували 79 політичних партій – учасників виборчого процесу, що використовували рекламу у Facebook для власної агітації, — стверджують в організації.

За даними Бібліотеки реклами, за цей період партії загалом опублікували близько 45,5 тисяч рекламних дописів, витративши на це понад 1 млн доларів.

Кандидати витратили на рекламу у Facebook орієнтовно 2,6 млн доларів - ОПОРА

Витрати на вибори «третіх осіб» Фото: ОПОРА

За інформацією ОПОРИ, безперечним лідером виявилась політична партія “За майбутнє”, яка витратила на рекламу у Facebook понад 370 тисяч доларів. Окрім цього, партія створила одну з найбільших мереж регіональних сторінок – 63 сторінки, завдяки чому таргетинг партії спрямований на всю територію України.

Окрім цього, значні кошти на розміщення політичної реклами в підтримку партії витратили зі сторінок її лідерів – Ігоря Палиці та Олександра Шевченка – понад 70 тисяч доларів (майже 2 мільйони гривень) та понад 43 тисячі доларів (понад мільйон гривень) відповідно. Так, Ігор Палиця опублікував 1020 рекламних дописів, а Олександр Шевченко – 644.

Окрему агітаційну кампанію щодо впровадження політики гендерної рівності партія проводила зі сторінки Жіночий рух “За майбутнє”, на яку було витрачено понад 35 тисяч доларів.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.