Як працює Державна податкова служба

Як працює Державна податкова службаФото: pixabay

Держава, у якій одні громадяни сплачують податки, а інші безкарно ухиляються від них, — приречена на жалюгідне існування. У такій державі ніколи не буде грошей на справедливе соціальне страхування, достатнього фінансування оборони та безпеки, умов для розбудови транспортної̈ інфраструктури та стимулювання бізнесу.

Вчителі, лікарі, військові, поліцейські, держслужбовці та пенсіонери в такій державі житимуть на межі бідності, а ті, хто безкарно не сплачує податки, купатимуться в розкоші.

Саме про це йшлося вчора під час публічного звіту керівника Державної податкової служби Олексія Любченка та його команди.

Результати роботи ДПС за сім місяців минулого року, з моменту приходу нової команди, приголомшують кожного, хто хоч трохи знайомий з історією становлення та функціонування податкової за роки Незалежності.

У рік всесвітньої̈ пандемії̈ коронавірусу, падіння ВВП та повної заборони на перевірки, ДПС показала приголомшливий̆ результат — зібрано на 21,5% або на 100,5 мільярдів гривень більше надходжень, ніж за успішний — без падіння ВВП та COVID-19 — 2019 рік!

За рахунок судово-претензійної роботи отримано до державного бюджету на 328% або на 4,6 мільярдів гривень більше надходжень, ніж у 2019 році.

Причому ті, хто сумлінно сплачував податки, цього навіть не відчули, тому що збільшення податкових надходжень сталося за рахунок боротьби саме з тими, хто різними шляхами ухилявся від їх сплати: проводив фіктивні розрахунки, робив так звані «скрутки» та користувався сотнями інших варіантів «схем».

Жодних обґрунтованих зауважень чи протестів на збільшення податкових надходжень не було ні від українського бізнесу, ні від європейської чи американської бізнес-асоціацій. Зменшилась кількість скарг бізнесу на необґрунтовані та незаконні дії співробітників податкової служби.

Особисто для мене було дуже важливо почути від голови ДПС наступні слова: «Не податкова наповнює бюджет України. Громадяни наповнюють бюджет, сумлінно сплачуючи податки».

Це зовсім інша парадигма відносин між владою та громадянином.

Свого часу Наполеон Бонапарт сказав: «Безпека та власність можуть існувати лише в тій державі, де податкові норми не змінюються кожен рік». А він був зовсім не дурною людиною.

І нам в Україні треба один раз встановити прозорі та справедливі умови для сплати податків та забезпечити, щоби податкова служба стягувала іх з усіх без винятку! Щоби ніхто не міг «порішати» або безкарно ухилитись від сплати, залишивши вчителів, медиків, військових та поліцейських без гідної оплати їхньої праці.

Взагалі, за підсумкам звіту команди податкової служби, на мою думку, за умови повної відсутності незаконних втручань в роботу податкової та митниці уже через рік нам взагалі будуть не потрібні ніякі кредити МВФ та зовнішні запозичення.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.