Данілов: Реєстр олігархів вестиме РНБО

Данілов: Реєстр олігархів вестиме РНБО

Фото: Корреспондент.net Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов

Глава РНБО не погодився зі словами Разумкова, який заявив, що для цього треба утворити окремий орган.

 

Веденням Реєстру олігархів в Україні займатиметься Рада національної безпеки і оборони України. Укладачі списку не потребують контролюючого органу, заявив на прес-конференції в п’ятницю, 4 червня, Секретар РНБО Олексій Данілов.

 

«Необхідності утворювати додаткові контролюючі інституції над тими, хто складатиме список олігархів, немає. Я не знаю, для чого вони потрібні. У нас є РНБО, в яку на сьогодні входить 23 людини», — сказав Данілов, коли коментував слова спікера парламенту Дмитра Разумкова, який говорив про необхідність утворити додаткові контролюючі органи над тими, хто складатиме список олігархів. Це твердження на прес-конференції навів один з журналістів, коли запитав про ведення Реєстру.

 

Данілов повідомив, що «РНБО вестиме Реєстр олігархів». Водночас, за його словами, «перш за все, треба дочекатися самого списку олігархів».

 

«Він буде публічним, і засідання РНБО по ньому теж буде публічним», — сказав він.

 

Данілов уточнив, що «в законопроекті про олігархів чітко визначено, хто може подати на засідання РНБО перелік осіб, яких, як він вважає, можна відносити до олігархів».

 

«Просто так потрапити в цей перелік неможливо. Має бути проведена певна перевірка, повинні бути певні аргументи, чому саме ця людина знаходиться в списку олігархів. Якщо ви вважаєте, що можна взяти будь-яку людину з вулиці і сказати, що це олігарх, то ви помиляєтеся. Є процедура, і вона дуже непроста», — сказав Данілов.

 

Він підкреслив, що апарату РНБО, коли він готуватиме відповідні документи, треба мати 100-відсоткову впевненість і докази, що та чи та людина має стосунок до олігархів.

 

Нагадаємо, напередодні глава парламенту Дмитро Разумков заявив, що необхідно утворити спеціальний орган, який вирішуватиме, кого включати в Реєстр олігархів. За його словами, РНБО цього робити не може через конфлікт інтересів.

 

Раніше на цьому тижні Президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроект про олігархів. Він пропонує визначити, кого в Україні можна вважати олігархом, ввести таких осіб у Реєстр і обмежити їх вплив на політику і економіку країни. Корреспондент.net зібрав головні тези нового законопроекту.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.